ELEKTRYKA

ELEKTRYKA:

Jeden z fachowców na oględzinach budowy stwierdził, że:
- bierze za pkt 50zł (netto z materiałem) 
- bez bruzdowania
- każdy dodatkowy przyjazd na budowę, np. jak sam wykopię rów na kabel do skrzynki a on tylko położy na nim niebieska folię, bierze 100zł
- liczy oczywiście wszystkie pkt, nawet włączniki

Wybrałem jednak ofertę prywatnego elektryka:
- 20 zł od punktu (bez materiału)
- nie wliczał włączników (uznał, że jest taka zasada...)
- bez bruzdowania
- wyszło 90 pkt
- materiał kupiłem sam za ok. 1500 zł (LEROY MERLIN) 


13 komentarzy:

  1. Moim zdaniem nie powinno się zbyt mocno zaniżać cen swoich usług, czyli inaczej mówiąc, robocizny. Od niej zależy, czy wszystko będzie sprawnie funkcjonowało i służyło latami, należy się więc odpowiednio cenić.
    Oczywiście nie mniej ważne jest dobre zaopatrzenie - polecam sklep www.dlaelektrykow.pl/. Naprawdę dobra jakość za niewysoką cenę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zaczynając swoją przygodę z elektryką warto jest znaleźć hurtownie, która będzie dostarczać nam materiałów. Na początku swojej przygody szukałem części na dlaelektrykow.pl, mają w zasadzie wszystkie niezbędne rzeczy, żeby zacząć się bawić z elektryką. Życzę powodzenia, bo nie jest top prosta sprawa i wymaga wiele nauki

    OdpowiedzUsuń
  3. Najlepiej jest zamawiać tylko ze sprawdzonego źródła. Nie natkniemy się dzięki temu na jakieś tanie podróbki. Takie strony jak https://www.interblue.pl/gniazda-wlaczniki-i-akcesoria/wylaczniki-i-wlaczniki/ oferują sprzęt z najlepszej półki

    OdpowiedzUsuń
  4. Jeżeli mowa o kosztach związanych z elektryką, to warto też jest wziąć pod uwagę różne zabezpieczenia elementów wchodzących w skład instalacji elektrycznych. Na dużych przestrzeniach do ochrony przewodów ciągnących się po powierzchni używa się np. specjalnych najazdów kablowych https://powerrubber.com/najazdy-kablowe-warszawa/. Najazdy skutecznie chronią kable elektryczne przed ich przerwaniem. Takie uszkodzenia mogą być nie tylko bezpośrednią przyczyną awarii urządzeń lub maszyn, ale też groźnych wypadków osób znajdujących się w otoczeniu wadliwego okablowania.

    OdpowiedzUsuń
  5. Z kosztami różnie bywa. Czasami się przepłaca za samą usługę a czasami za sprzęt. Kumpel podpowiedział mi by akcesoria zakupić samemu i przekazać je elektrykowi. Faktycznie wyszło taniej. Jak ktoś chciałby spróbować to niech rzuci okiem na: https://www.dlaelektrykow.pl/74_breve-tufvassons i wydaje mi sie ze powinien byc zadowolonyu.

    OdpowiedzUsuń
  6. Moim zdaniem sama elektryka to jest dość poważna kwestia i na pewno muszą to robić fachowcy. Ja dlatego również lubię płacić niższe rachunki za prąd w firmie i jak najbardziej mi się to udało. Dlatego taryfa https://poprostuenergia.pl/prad-dla-firmy/ jest bardzo dobrym wyborem.

    OdpowiedzUsuń
  7. Bardzo ciekawy artykuł. Jestem pod wielkim wrażeniem.

    OdpowiedzUsuń
  8. Jak ja budowałem swój dom to także od razu chciałem, aby całą instalacją elektryczną zajęli się odpowiedni fachowcy. Muszę przyznać, że bardzo fajnie sprawdza się współpraca z http://www.elektryk-krakow.pl/ i moim zdaniem jest to niezwykle ważna kwestia.

    OdpowiedzUsuń
  9. Myślę, że jest to naprawdę bardzo dobry zawód, ale trzeba się oczywiście na tych kwestiach znać. Właśnie dlatego ja w przypadku jakiś problemów z elektrycznością wzywam fachowców z http://anluks.pl/ i jestem zdania, że jest to bardzo dobre rozwiązanie.

    OdpowiedzUsuń
  10. Jak najbardziej kiedy chodzi o samą elektrykę to moim zdaniem warto jest zadbać o to, aby była ona wykonana właściwie. W takiej sytuacji polecam elektryków z firmy https://pj-elektryk.pl/ gdyż u mnie sprawdzili się oni znakomicie.

    OdpowiedzUsuń
  11. Kiedy mówimy o elektronice, warto rzucić okiem na laminaty używane w obwodach drukowanych. Na stronie internetowej TS PCB odnajdziecie artykuł opisujący szczególiki dotyczące takich obwodów i ich zastosowań w elektronice. Wszystko jest tam bardzo dokładnie opisane.

    OdpowiedzUsuń